Co możemy zrobić z defektami naszego ciała?

Ekskluzywny butik z bielizną
Czego to w dzisiejszych czasach nie można zrobić z ludzkim ciałem. Okazuje się, że większość rzeczy jest jak najbardziej realna, co jeszcze kilkadziesiąt lat do tyłu, wydawała się jak ze snu. O czym mowa? O Medycynie estetycznej. Ponieważ właśnie dziedzina nieustannie idzie do przodu jak burza. Co chwilę możemy usłyszeć o zupełnie nowych możliwościach. Wychodzi tak naprawdę na to, że za kilkadziesiąt lat, będziemy mogli prawie bezinwazyjnie, całkowicie zmienić swój wygląd. Skupmy się jednak na razie na współczesnych możliwościach tejże medycyny.

części ciała
Autor: attanatta
Źródło: http://www.flickr.com

Co ona nam dostarcza? Przede wszystkim możliwość korekcji wyglądu naszej twarzy. O tym, że w ludzkie ciało są wszczepiane różnego rodzaju implanty, to na pewno wiele osób wiedziało, nie od dzisiaj. Jednak za tym kryje się również wiele innych możliwości. A wśród nich wymienić można właśnie całkowitą korekcję twarzy. Osoby, które chciałyby zmienić wygląd swoich kości policzkowych, niedorozwój żuchwy, bądź nieco wysunąć brodę, która według ich mniemania jest za bardzo cofnięta. To wszystkim takim problemom może zaradzić właśnie medycyna estetyczna, a dokładniej chirurgia plastyczna.

Zwykle na takie zabiegi decydują się kobiety, chociaż wśród pacjentów nie brakuje także mężczyzn. Różnego rodzaju implanty pozwalają przede wszystkim na dopasowanie najlepszego rozmiaru i kształtów do indywidualnych potrzeb. W ten sposób można uniknąć nienaturalnych rezultatów. Ponieważ chodzi przede wszystkim o to, żeby po operacji plastycznej, jednak wygląd zewnętrzny zmienił się na korzyść. Teraz można w bardzo łatwy sposób regulować te partie twarzy.

Dodatkowo zaleca się między innymi wykonanie liftingu twarzy, który podkreśli nowy wizerunek. W końcu sam kształt może okazać się nie do końca wystarczający, jeśli będzie brakowało pięknej, jędrnej i wygładzonej skóry. Przed zabiegiem trzeba oczywiście wykonać wszystkie najpotrzebniejsze badania, które zresztą zostaną zlecone przez lekarza prowadzącego. Nie ma co ukrywać, że zabieg łączy się z pewnym dyskomfortem.