Dbaj o wygląd i urodę niezależnie od wieku

Tłuszcz człowieka jest bardzo bogaty w komórki macierzyste
Patrząc na zdjęcia kobiet z różnych epok, można zauważyć pewną tendencję. Każda z nich stara się być jak najpiękniejsza, jednocześnie nadążając za kanonami ówczesnej mody. W chwili obecnej poprzeczka naprawdę została ustawiona bardzo wysoko. Przede wszystkim dlatego, że zwiększyły się także możliwości. Zaczynając od tego, że kosmetologia oferuje zdecydowanie więcej preparatów na poprawę urody.

Atrakcyjne i naturalne usta
Autor: Dreamstime
Źródło: Dreamstime

Ale również medycyna estetyczna w ostatnich latach bardzo mocno ewoluowała. Wystarczy zacząć od tego, że kiedyś można było poprawić swoja urodę jedynie różnymi naturalnymi sposobami. Talia była wyszczuplana poprzez ciasne wiązanie gorsetu. Natomiast włosy układano przez nagrzewanie metalowych elementów. Do makijażu stosowano także naturalnych barwników. Chociaż rzeczywiście kiedyś możliwości nie było zbyt wiele, to kobiety zawsze znajdowały chociaż jeden sposób na to, by coś poprawić w swoim wyglądzie.

Wracając jednak do możliwości medycyny estetycznej. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wystarczy mieć odpowiednią ilość funduszy, a można zrobić ze swoim wyglądem dosłownie co tylko się chce. Przeglądając międzynarodowe strony internetowe, bez najmniejszego trudu możemy wpaść na zdjęcia osób po kilkunastu lub nawet po kilkudziesięciu operacjach plastycznych.

Z reguły przestają one wyglądać naturalnie. Chociażby znana z operacji plastycznych wokalistka Cher, mimo upływu lat, wyglądała zdecydowanie młodziej niż niejedna trzydziestoletnia kobieta. A już była co najmniej dwa razy starsza od nich. Medycyna estetyczna może być dobrodziejstwem, ale jeśli ktoś nie zna umiaru, bądź ma nierealne wymagania, może stać się przekleństwem.

Etyka zawodu chirurga plastycznego, wymaga aby on na pierwszym miejscu stawiał dobro i zdrowie swoich pacjentów. Ale jak wiadomo, uparci pacjenci, którzy nie słuchają rad profesjonalistów, że pewne rzeczy są bardzo ryzykowne, lub kolejna operacja może wywołać bardzo negatywne skutki uboczne. Wtedy jakiekolwiek działania odbywają się na całkowitą odpowiedzialność pacjenta.