Lifting twarzy – kiedy wykonać i co powinniśmy o nim wiedzieć?

Nici liftingujące wykonane są z substancji czynnej
Mimo upływających lat każdy z nas chciałby wyglądać świeżo i atrakcyjnie. Nie lubimy pokazujących się zmarszczek, pierwszych siwych włosów ani innych oznak mijającego czasu. O ile siwiejące kosmyki szybko można pofarbować, o tyle coraz mniej gładka twarz może dopominać się silniejszych zabiegów, szczególnie, gdy kremy nie przynoszą już oczekiwanych efektów. Wtedy z pomocą przychodzi lifting twarzy. Kraków, tak jak wiele miast w kraju zapewnia znalezienie profesjonalistów w tej branży – czy jednak opłaca się inwestować w przedstawiane zabiegi?

Zacznijmy od tego, czym jest lifting. To zabieg, który sprawia, że mamy sposobność wygładzić nawet głębokie zmarszczki. Jego efekty widać przez ok. dziesięć lat. Jest to jednak poważna operacja, jaką należy rozważyć, albowiem jeden błąd w sztuce lekarskiej może mieć katastrofalne skutki dla naszego wyglądu. Z tego powodu tak istotne jest, by zdecydować się na właściwego specjalistę, a nie pierwszego lepszego lekarza, jakiego reklamę zobaczyliśmy w gazecie bądź na portalu internetowym. Trzeba zapytać znajomych, poszukać w internecie, umówić się na kilka wizyt i dopiero wtedy można podjąć decyzję o wybraniu konkretnej kliniki. podpowiedź tutaj: link

Kosmetologia nowoczesna proponuje kompleksowe podnoszenie jakości życia
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Kiedy pójść na lifting? W momencie, gdy na naszej twarzy faktycznie widać już niemałe zmarszczki. Nie ma jednoznacznej granicy wiekowej, gdyż każdy człowiek może wyglądać inaczej. Dla jednego będzie to 40 lat, dla innego 50 bądź więcej. Aby przeprowadzić zabieg, pacjent musi być w dobrym stanie zdrowia i mieć prawidłowe wyniki laboratoryjne. Do najistotniejszych przeciwwskazań należą cukrzyca, niedokrwistość, stany zapalne skóry w miejscu, jakie ma być poddane operacji oraz skazy naczyniowe. Lifting najczęściej wykonuje się w narkozie, a sam zabieg może trwać nawet do dwóch i pół godzin.

Chirurgia estetyczna świadczy wiele zabiegów, dzięki którym możemy ponownie poczuć się piękni i młodzi. Pamiętajmy jednak, aby nie starać się na siłę cofać czasu, tylko nadać swojej twarzy odrobinę świeżości, albowiem zbyt duża liczba operacji sprawi, iż zamiast wyglądać lepiej, nie będziemy mogli poznać się w lustrze, a tego przecież na pewno nie chcemy. Umiarkowanie oraz rozwaga potrzebne są w każdej sprawie, również jeśli chodzi o operacje plastyczne.