Spraw sobie małą przyjemność

uroda
Czy depilacja również wchodzi w zakres medycyny estetycznej? Oczywiście, że tak! W końcu mamy do czynienia z poprawianiem swojego wyglądu. Kobiety już od wielu lat starają się na wszystkie sposoby zadbać o to, by zawsze mieć gładkie nogi, pachy oraz okolice bikini. Zatem się nie dziwmy, że wyszukują takich metod, które pozwolą na trwałe pozbycie się problemu.

uroda
Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com

Maszynki, kremy do depilacji, a nawet depilatory zaczynają odchodzić w niepamięć. Wszystko dlatego, ponieważ kobiety oczekują zdecydowanie dłuższego okresu bycia bez zbędnego owłosienia? Czy taki wymóg jest w ogóle rzeczywiście możliwy? Okazuje się, że z medycyną estetyczną coraz mniej rzeczy jest niemożliwych. Medycyna estetyczna oferuje przynajmniej kila sposobów depilacji. Wśród nich wymienić można chociażby fotodepilacja, która fachowo określana jest mianem depilacji IPL. Ta metoda bez żadnego problemu może być stosowana przez cały rok. Jest to wygodne dla kobiet, które nie lubią czekać na zabiegi upiększające aż do jesieni.

Co prawda ten zabieg należy wykonywać przynajmniej pięć razy, aby pozbyć się praktycznie całego owłosienia ze swojej skóry. Jednak taki efekt będzie nie tylko długotrwały, ale nawet praktycznie uzyskany już na stałe. Należy pamiętać, że sukces takiej fotodepilacji leży w tym, że zabiegi wykonywane muszą być w odpowiedniej fazie wzrostu włosów. Ta faza fachowo nazywa się fazą anagenu. Oczywiście na najlepsze efekty mogą liczyć ciemne brunetki, które mają jasną skórę.

Nie jest to szybki zabieg, ponieważ każdy włos musi zostać odpowiednio naświetlony. Jednak pozwala to na skuteczne pozbycie się ich z własnego ciała. Inną metodą usuwania nadmiernego owłosienia jest elektrokoalugacja. Nazwa na pewno brzmi dość tajemniczo. Ale jest to metoda idealnie do pasowana dla pań borykających się ze zbędnym owłosieniem o jasnym odcieniu. Wszystkie blondynki, a także panie mające siwe włosy mogą wybrać ten sposób usuwania włosów dla siebie. Zabiegi nie są długotrwałe, raczej jednorazowo trwają maksymalnie godzinę.